Kolmas kvartal oli puidu hindade rekordite purustamise kvartal

Selle aasta kolmas kvartal oli puidu hindade rekordite purustamise kvartal. Heiki Hepneri koostatud puiduturu ülevaatest selgub, et kolmandas kvartalis kasvas hind männipalkidel 4-5%, kuusepalkidel ligi 5% ja kuusepeenpalkidel ligi 7%. Standardpalkide tihumeetri hind ületas 110-euro piiri ning peenpalkide hind 100-euro piiri.

Kui eelmise kvartali lõpu seisuga olid lehtpuu jämesortimentide hinnad langustrendis, siis kolmanda kvartaliga oli kõigi nelja sortimenti hind teinud suure hüppe ülesse. Kvartaliga kallines kasepakk ligi 9%, kasepalk enam kui 16%, haavapalk 22,5% ja lepapalk enam kui 19%. Haava- ja lepapalgi hinnad püstitasid ühtlasi ka senise hinnastatistika absoluutsed rekordid.

Puiduhindade ülevaade. Metsaühistu

Paberipuiduturul kõikide sortide hinnad kasvasid. Kõige väiksem hinnakasv oli männi- ja haavapuidul (ca 3%). Kuusepuit kallines ümmarguselt 4% ja kasepuit 6,5%. Kallimaks sordiks on kolmkümmend järjestikku kuud olnud kasepuit ja odavaimaks kaheteistkümnendat kuud haavapuit.

Küttepuidu hinnatrend keeras aasta teises kvartalis tõusule ning hind kasvas märtsiga võrreldes ligi 6%. Kerge (1%) hinnatõus jätkus ka septembris. Eelmise aasta septembriga võrreldes oli küttepuidu hind siiski selgelt madalam (enam kui 7%).

Loe põhjalikumat Heiki Hepneri koostatud 2021. aasta III kvartali puiduturu ülevaadet.

Seotud artikklid: