Metsaühistud kutsuvad metsa istutama

Metsaühistud koos Erametsakeskusega kutsuvad huvilisi osalema metsaistutamisel. Esimesed võimalused käed mullaseks teha on juba sel nädalal.

Et pakkuda huvilistele võimalust täpsemalt teada saada, kuidas erametsades elu käib, milliste valikute ja võimaluste ees seisavad erametsaomanikud ja milline on olukord erametsade uuendamisega, korraldavad kohalikke metsaomanikke koondavad metsaühistud üle Eesti metsaistutuspäevi. Erinevais Eesti paigus toimuvatel metsapäevadel võtavad külalisi vastu teadmiste ja kogemustega metsamehed ja –naised, kes tutvustavad metsa istutamise põhitõdesid, vastavad metsaga seoses tekkinud küsimustele ning selgitavad metsa kasvamise ja kasvatamise protsesse, põhimõtteid ja traditsioone. Igal metsapäeval pannakse üheskoos algus uuele metsapõlvele, kokku istutatakse metsapäevadel mitukümmend tuhat taime.

metsapäev2-3Metsaistutamine Valgamaal

Metsaühistute metsaistutuspäevade avapaugu annab sel neljapäeval Põlvamaa Metsaühistu Laheda vallas. Laupäeval aga toimuvad istutuspäevad juba kahes Metsaühistus. Võrumaa Metsaühistu eestvõttel pannakse Haanja vallas mulda paartuhat kuusepuud ning külastatakse kohe sealsamas kõrval asuvat Miljonipuu lanki, mis rajati 2004 aastal seoses Euroopa Liitu astumisega. Valgamaa Metsaühistu kutsub aga Taheva valda, kus uuendatakse eelmisel suvel tormi poolt langetatud metsa.

Maikuu esimesel nädalavahetusel on istutuspäevad põhjapool. Reedel saab metsauuendamises kaasa lüüa Harjumaal, kus Põhja-Eesti Metsaühistu eesvõttel istutatakse kuusetaimi Padise vallas, Määra külas. Laupäeval kustub aga Virumaa Metsaühistu Ida-Virumaale Iisaku valda, kus pannakse kasvama 4000 väikest kuusetaime. Oodatud on kõik huvilised, tulla võib kogu perega.

Metsaühistute metsaistutuspäevadele registreeri end siit:

Neljapäev, 27.04. Põlvamaa Metsaühistus – registreerimisvorm

Laupäev, 29.04. Võrumaa Metsaühistus – registreerimisvorm

Laupäev, 29.04. Valgamaa Metsaühistus – registreerimisvorm

Reede, 05.05. Põhja-Eesti Metsaühistus – registreerimisvorm

Laupäev, 06.05. Virumaa Metsaühistu – registreerimisvorm

Istutustalgud Harjumaal

Seotud artikklid: